Mgr.A. Michaela Meera POINT                                      

Narodila se pod horou Říp, do rodu, kde byla vždy podporována. Od školky až po vysoké školy procházela rukama skvělých učitelů, bez mindráků. Podpora rodičů, rodů, učitelů a svoboda pohybu( od 13 let sama cestovala)…tak se mohla vyvíjet Michaela v bytost rebelky. To už se blížil konec 80 let…Změna v životě byl rozvod rodičů na začátku 80 let, stěhování ze dne na den do Prahy. Její rebélie mohla nerušeně pokračovat při studiu na tehdejší Československé prestižní návrhářské Střední Průmyslové Škole Textilní v Brně, kde to na tehdejší dobu bylo více, než uvolněné. Nevěřili, že se po střední dostane na Vysokou Śkolu Umělecko Průmyslovou, tehdy skoro nedostupnou školu…ale byl rok 1989 a mnohé se změnilo.

Do 21 let byla hodně spojena se svou intuicí a nikdo ji nemohl ovlivnit. Už tehdy přirozeně pracovala se záměrem a  jeho odevzdáním. Bylo jí jedno, jestli se to stane nebo ne. Jak jinak, většinou se to splnilo. Jak se blížil konec školy a jít do života, tak se tato přirozenost vytrácela a okolní svět ji více pohlcoval. Pracovala stará karma. Procházela procesem postavit se na své nohy a nezbláznit se z toho.

Kdo jsme, co tu pohledáváme…to bylo trochu nekompatibilní se silným polem, v kterém byla. Móda, reklama, přetvářka, ale také umělecký úžasný bláznivý svět, v kterém je silně posilováno ego-osobnost. Avšak tomuto poli je vděčna za učení se samostatnosti, umět se propagovat, zvládat stres, komunikovat, nebát se mluvit na veřejnosti, vytvořit i udržet firmu…to vše je pro „práci tady na Zemi“ také třeba. Také to ale udělalo z ženy muže. Tak budovala značku, vyráběla kolekce, jezdila na veletrhy, žila svoje osobní životy a stále se pídila po tom Kdo Jsem je. Karma – kolo života se otáčelo a přivedlo ji k Jiřímu Vackovi, Míle Tomášové, Ramanu Maharishim, Oshovi, Soffi Kalyani, Ernestíně Velechovské, Marcelce z hor, Vishwanandovi, Swámi Rámkripalu, Matce Meeře...a dalších sjednocených bytostí. Objevila meditace, pránájámu, Átmavičáru, kolo se roztořilo na plné obrátky…to už byl 1999.
Mnoho setkávání se sebou a dalšími bytostmi rozvazovalo její uzlíky osobnosti. Další důležitá setkání byla s ženami, jak v profesi, tak i na cestě sebepoznání. Mnohaleté navštěvování ženských kruhů Světla Ženy a absolvování školy Tance Mystické Růže ( autorka i průvodkyně Sofie Kalyani Sarras) ve ní aktivovaly ženu ve všech úrovních s vědomím si sebe - duše. Když se ohléde zpět, vidí dar, že mohla jít přímou cestou k mistrům, za všechny ismy i esoterické poučky.

Kolem roku 2000 procházela spirituální krizí, štěstí bylo, že tady byli už bytosti, kteří touto cestou prošli a mohli podat pomocnou ruku. Dříve byli lidé zavíráni do blázinců nebo páchali sebevraždy…Jsou kroky na cestě, kterými musí projít každá bytosti pro svůj vývoj Duše a ve svém čase. Vše probíhalo v nitru, pro okolní svět byla stále módní návrhářka. Do r. 2010 intenzivně procházela očistou, meditacemi, sdíleními v kruzích s ženami i muži. Někteří přátelé neunesli její proměnu, odcházeli. Avšak noví ve stejných vibracích přicházeli.

V r. 2010 přijala 25.12. jméno Meera, které je spojeno s energií Světla, hojnosti, svaté ženy...princezny Meery žijící v 16. století, která celý svůj život zasvětila Kšnovi a v tanci a hudbě se sním sjednotila. Také je spojeno s avátarem Matkou Meerou žijící v Německu. V roce 2012 obdržela šaktipátu od Ánandi Ma a jméno Meera jí bylo znovupotvrzeno. Už se tomu nemohla vyhnout a tak začala tento dar postupně naplňovat.

Rok 2011-2012 jsou roky intenzivního vystupování z energetického pole módy, s pomocí Sofie Kalyani Sarras. To neznamená, že budete najednou dělat něco zcela jiného, třeba zůstanete ve svém oboru, ale budete transformováni a můžete proměnit celé konání a inspirovat tím ostatní. Tolik kroků...překlop...najednou jste spojen s Boží vůlí...máte v sobě čisto a nedovolí vám to konat jinak, než svobodně, za sebe a pro druhé ze Srdce. Osobnost ustupuje...bytost Michaela Meera je Živá, zdravější, v naplněném partnerském vztahu. Z tohoto svobodného vyzařování, ve spojení s boží vůlí přichází vize a projekty. Je to úplně nová tvořivost – kterou se učí i do spolutvořivosti….až zmizí i poslední nitka tvořitele.

 

OMH AH HUM BENZA GURU PEMA SIDDI HUM
Očišťuje tělo, řeč, mysl a prosí učitele o požehnání. 
Mantra vysvobozuje, povznáší, posiluje, léčí a pomáhá v dosažení realizace.
ÓM - je za tělo, ÁH - je za řeč, HÚM za mysl
Odříkáváním mantry ÓM ÁH HÚM očišťujete jak své okolí , tak i sama sebe a všechny bytosti v něm. BENZA GURU PEMA- recitací této části mantry se nám pak dostane požehnání moudré mysli, ušlechtilých vlastností a soucitu všech buddhů. SIDDI HÚM - značí opravdové dosažení, požehnání, získávání a realizaci. Ziskem požehnání Sidhi jsou z našeho života odstraněny všechny překážky, jsou splněny všechny naše dobré aspirace, získáváme prospěch a všechny životní okolnosti se stávají příznivými a podněcují nás k duchovním
cvičením, dobrému způsobu života a cestě za osvícením.
 
( Video s mantrou v podání buddhistické zpěvačky Tinny Tihn)
ÓM - je za tělo, ÁH - je za řeč, HÚM za mysl Odříkáváním mantry ÓM ÁH HÚM očišťujete jak své okolí , tak i sama sebe a všechny bytosti v něm. BENZA GURU PEMA- recitací této části mantry se nám pak dostane požehnání moudré mysli, ušlechtilých vlastností a soucitu všech buddhů. SIDDI HÚM - značí opravdové dosažen

 

Osobní cesta Michaely Meery za poznáním - její milníky na Cestě                                             

1993              Certifikát Silva Mind Control - lektor Zorica Mitrovic                                                                                             

2002                První ženský seminář Žena - lektor Ernestýna Velechovská                                            

2003                SRT I.- Spiritual Response Therapy- lektor P.Kutička                                             

2004/05          Reiky I. a II. - Usui Shiki Ryoho- lektor František Horváth                                             

2005 - 2010     I., II., III. mistr Reiky Archangelic Seichim Reiky - lektor Kalyani Pavla Mašková (nyní Sofie Kalyani Sarras)                                            
2009               0čista - autorka metody - Ernestýna Velechovská                                             
2009 - 2010     Výcvik systemických konstelací a spirituální inteligence- lektor Kalyani Pavla Mašková
(nyní Sofie Kalyani Sarras), P. Veselý                                              
2009 - 2010    Škola Tanec Mystické Růže- lektor Kalyani Pavla Mašková 
(nyní Sofie Kalyani Sarras)                                        
2010               Základy spirituální inteligence a kvantové psychologie- lektor Kalyani Pavla Mašková (nyní 
Sofie Kalyani Sarras)                                      
2010               25.12. - Přijala jméno Meera- hi
nduistické jméno hebrejského původu, které znamená světlo, svatá žena, hojnost. Někdy se také píše jako Mira. Pochází ze sanskrtského slova „meer“, což znamená „oceán“ nebo „moře“. Meera je populární jméno v Indii a je často spojováno s hinduistickou realizovananou básnířkou Mirabai ze 16. století, která byla oddaná Krišnovi.                                      
2011               13.9.2011 Vize a vznik IN & OUT BODY - Živé meditace v pohybu

2011               Vznik projektu ŠAMANSKÉ ŠATY                                 
2012               Spolutvorba meditací s Macelkou z hor                                            
2012               12.12.2012 Vize a vznik projektu PIZZETKY - Sukénky ženskosti, které jsou chráněny ochrannou známkou od ÚPV                                          
2012               Přijala Šaktipátu od Ánandi Má
- duchovní dědičky Šrí Dhjánjógídžího a potvrzené duchovního jméno Meera
2012               Založení studia Ponte La Vita

2013              Vznik projektů přechodových rituálů Menarché

2015              Založení VIZE " Pro Plnohodnotný Život mužů, žen a dětí"   

2016              Křest EDU-GYN Edukační Pizzetky by Michaela Meera - PizzetGynky ženské orgány, Početí a Gravidka - ženské pomůcky pro učení prožitkem                              2018              Křest EDU-GYN Edukační Pizzetky by Michaela Meera & Renata Sahani - PizzetGynka Pánevní dno- ženské pomůcky pro učení prožitkem

2018             M. Meera otevřela pravidelné roční meditační Akademie pro ženy pod názvem- ESENCE POZOROVATELKY

2019             Slavnost Šamanek- sedmileté vyvrcholení tvoření Šamanských Šatů

2019             Projekt EDU-GYN- edukační Pizzetky Ženské orgány, Početí, Gravidka a pánevní dno získaly průmyslový vzor od ÚPV

2020             Spoluautorka knihy s Milošem Tomášem "Není kde by nebyl" - vydalo nakladatelství Avatar

od r. 2005     aktivní účastnice Světla Ženy - Brno, Plzeň, Praha, Ústí n/L- průvodkyně a autorka - Sofie Kalyani Sarras

Účastník mnoha seminářů dalších lektorů.....od r. 1993 do současnosti...
Meditační praxe a zásedy: Átmavičára - Pránajáma, praxe Ramana Maharshiho - v pokračování Jiřího Vacka, Míly Tomášové a EduardaTomáše a Sofie Kalyani Sarras, Osho dynamické meditace, tibetské techniky, dechové techniky F. Drtikola.

Další její tvorba: www.pontelavita.cz

Profesní vzdělání a aktivity 

Studium
1986-1990  Střední Průmyslová Škola Textilní - Brno
1990 -1996  Vysoká Škola Umělecko Průmyslová- Praha
1999-2000  Divadelní Akademie Musických Umění- Praha

Soutěže, stáže, výstavy
1991  Challenge of Plastic - mezinárodní souěž - Itálie
1993  Rencontre Suisse du jeune tallent - mezinárodní soutěž - St. Gallen – Švýcarsko ocenění: 2x zlatá, 1x stříbrná
1994  Challenge of Plastic - mezinárodní soutěž - Itálie
1995  Smirnoff - celostátní soutěž - Brno -ocenění: 2. místo
1996  Fashion & Technology - mezinárodní soutěž - Florencie - Itálie -ocenění: stáž – Salvatore Ferragamo
1996  Výstava Českých tvůrců užitého umění - Mnichov - Německo
1997  Stáž - salon T-Studio
2001 Výtvarník sezóny - soutěž při mezinárodním veletrhu módy Styl a Kabo - Brno – ocenění: Výtvarník sezony
2004  FPP Praha - nominace na Výtvarníka sezony
2005  Fashion week Tokio
2006  Fashion Week- New York
2007  Fashion Week Antwerpy
2008  Fashion Week Košice
2010  Výstava Czech Fashion Life- letiště Praha

Módní přehlídky
1990  Přehlídka k výročí W.A. Mozarta - Národní Museum
1993  Divadelní přehlídka v rámci Pražsko- Hamburských dnu v Praze - Rudolfinum
1993  Divadlo GAG Borise Hybnera
1994  Klub RADOST FX
1996  Zahajovací přehlídka - mezinárodní veletrh módy - Lipsko
1996  Diplomová přehlídka - klub RADOST FX
1997  Přehlídka pro firmu FORD
1997  PICCASO - 5. umělecká přehlídka účesů
1999  Autorská přehlídka - Nebozízek - Praha
2000  Autorská přehlídka - STYL a KABO - mezinárodní veletrh módy - Brno
2001 Výtvarník sezóny - oceněná autorská přehlídka - STYL a KABO - mezinárodní veletrh módy Brno
2001  Hotel Intercontinental - autorská přehlídka pro soutěžící - Dívka Manhatan
2001  Bertramka - autorská přehlídka - Praha
2001  Autorská přehlídka v Národním Divadle - Slovensko - Košice
2002  Přehlídka mladých evropských návrhářů - Španělsko - Murcia
2002  Autorská přehlídka - Barclay Catwalk - Young fashion designer PRÉT - Á - VOLER –  Zürich – Švýcarsko
2002  Autorská přehlídka k I. prezentaci vlasové a dekorativní kosmetiky Sebastian v ČR
2002  Přehlídka kolekce M-WEAR - Makyta Půchov -Bratislava Slovensko
2002  Autorské přehlídky - Hradec Králové, Ostrava, Uherské Hradiště, Praha, Bratislava – Slovensko
2003  FPP Praha - nominace na Výtvarníka sezony
2004  Praha - charitativní přehlídka pro denní stacionář Náruč
2004  Brno - mezinárodní veletrh módy StYL a KABO-zahajovací autorská přehlídka firem ATOK
2004  Fashion Point Praha- autorská kolekce v rámci fashion weeku
2004  Prague fashion week- Praha
2004  STYL a KABO- mezinárodní veletrh módy Brno
2004  Berlin fahion week- Berlin
2005  FPP - Prague fashion week
2006  FPP - Prague fashion week
2006  STYL a KABO - mezinárodní veletrh módy Brno
2006  Velvyslanectví ČR- Haag
2008  Mercedes benz Košice
2010  Módní přehlídka kalendáře Czech fashion Life- letiště Praha

Návrhářská činnost a odborné semináře
1994          Kolekce pro závodníky Škoda Motorsport
1994          Kolekce pro průvodce - Pražský Hrad
1995          Kolekce pro společnost České Aerolinie
1996          Vznik značky Michaela Bakotová
1997          Spolupráce s prof. Z. Bauerovou - salon T-Studio
1997          Kolekce sportovního oblečení - Elefanty
1998          Kolekce kostýmů pro recepční - reklamní agentura - Rust
1998          Auto Škoda Museum - celoroční oblečení pro průvodce
1999-2001 Kolekce sportovních bund - Husky - Filippo Spinelly
2000          Timo - trendová kolekce prádla léto 2001
2001-04     Kolekce M-WEAR, MAKYTA Půchov-Slovensko
2002          Firemní oblečení pro Elit CZ - originální autodíly
2003          Eériové kolekce značky MB pro maloobchod a velkoobchod
2004          kolekce Radegast, Gambrinus a Frisco
2005          Založení značky MB1 - specializace na kalhoty
2006          Založení Aliance módních návrhářů za podpory Czech Trade
2007          Kolekce Gambrinus
2007          Vznik kolekce značkové bižuterie MB
2008          Vznik projektu pro klienty Nákupy s návrhářkou
2011          Vznik projektu pro ženy Každá je Hvězda
2012           Ukončení značky MB k 31.3.2012

Reklama, kultura
1996  kravaty - televize Nova
1998  Kostýmy na taneční představení Edit Piaf - 2. místo Celostátní soutěž v tanci
1999  Taneční představení Radůz a Mahulena
2000  kolekce pro hudební skupinu Holki
2001  Reklamní kolekce pro firmy - Becherovka, Panasonic
2002  Reklamní kolekce pro firmy - Radegast, Elit - originální autodíly
2003  kostýmy pro slovenský balet Bobalet
2003  Reklamní oblečení - Gambrinus, Pilsner Urquell
2004  Reklamní oblečení - Gambrinus, Radegast, Frisco
2006  Jungle Girl- dívka kalendáře
2006  Reklamní kolekce Gambrinus
2007 Miss Česká Republika
2007 Česká Miss
2008  Kostýmy do opery Rigolleto- divadlo F.X.Šaldy Liberec
2008 Kostýmy pro mistryně ČR v irských tancích            
2010 Kalendář Czech Fashion

Celá značka MB je ve sbírkách Umělecko Průmyslového Muzea v Praze

Archiv značky Michaela Bakotová : www.michaelabakotova.cz

 

Současné projekty by Michaela Meera:

               

VIZE: Pro Plnohodnotný Život mužů, žen a dětí    ROZHOVORY S...    Šamanské Šaty    Šatník na míru